Feltételezzük, hogy már létezik egy ötlet vagy vállalkozás, amihez szükség van egy webes megjelenésre. Az adott feladattól függően erre rengeteg féle megoldás létezik pl. facabook-on pár kattintással létrehozható egy oldal vagy léteznek kimondottan weboldal készítő alkalmazások, de megbízhatunk egy weboldal készítő céget is az oldal elkészítésével. Amennyiben Ön nem jártas a témában, úgy vélhetően hamar szembesülni fog a dilemmával, hogy melyik megoldást válassza. Ahhoz szeretnénk segítséget nyújtani, hogy megfelelő döntést hozzon.
Eldöntendő kérdés szokott lenni, hogy sablon (template) vagy egyedi tervezésű weboldal legyen? Mi a különbség? Melyiket válasszuk?
Ez a témakör szintén megérdemel egy külön fejezetet, ráadásul a mai napig komoly viták folynak arról, hogy melyik a jobb. Most elöljáróban csak annyit, hogy esete válogatja.
A weboldal üzemeltetéséhez szükségünk lesz egy web-szerverre is. A szerver lényege, hogy az egy olyan biztonságos helyen van, ahol szakemberek felügyelik annak működését a nap 24 órájában, nincs adatvesztés, folyamatosan nagy sávszélességen keresztül kapcsolódik a világhálóra, így bárki, bárhonnan elérheti az azon tárolt weboldalunkat.
Lényeges kérdés az is, hogy az elkészült weboldalunkat milyen szerveren üzemeltetjük. Erre a célra léteznek szolgáltatók különféle lehetőségekkel és csomagokkal. Ezen szolgáltatások közötti eligazodás is megér egy külön misét.
Domain név választás. Ahhoz, hogy a weboldalunkat egy megjegyezhető szöveges címen elérhessék szükségünk lesz egy domain névre is. A megfelelő domain név kiválasztására vannak un. domain kereső szolgáltatások, amelyek egyben regisztrátorok is.
A sikeres regisztrációt követően mi rendelkezhetünk a választott domain névvel, így meghatározhatjuk, hogy domain név alatt milyen oldal jelenjen meg és készíthetünk hozzá korlátlan számú email címet is.